trarhyenderu

tikla ara

Hakkımızda

hakkimizda

TETA TOHUMCULUK, ziraat yüksek mühendisi Hacı BOZOK öncülüğünde 2001 yılında kurulmuş olup tarla bitkileri de dahil olmak üzere özellikle sebzecilik konusunda uzmanlığını geliştirerek büyüyen bir ıslahçı firmadır. 2011 yılında özel sektör tarımsal araştırma kuruluşu ünvanını alarak ıslah çalışmalarına hız katmıştır.

Firmamız hızla, kendi özgün ürünlerini geliştirerek hibrit sebze tohumculuğunda tarım sektörüne yön vermeyi hedeflemiştir. Tarımsal alanda kaliteyi amaçlayarak hem Türkiye ekonomisine fayda sağlamayı hem de tarım sektörüyle uğraşan çiftçilerimizin üst düzeyde gelir elde etmesini birincil hedef olarak benimsemiştir.

Firmamız hibrit sebze tohumculuğu sektörü için biyoteknolojiyi de Ar-Ge'sine entegre ederek örnek bir ıslah tesisi kimliğini kazanmış ve bu yönüyle şirket, bir pilot tesis niteliğini taşımaktadır. Firmamız, dünyada tarım sektörüyle uğraşan diğer yabancı firmalarla da işbirliği yaparak, tarım sektörüne katkıda bulunarak fikir ve uygulamaları çiftçimizin beğenisine sunmaktadır. Yine ülke içinde üniversiteler ve araştırma kuruluşları ile ortak çalışmalarla yeni çeşitlerin geliştirilmesi esaslı çalışmalara katılmaktadır.

Firmamızın sorumluluğunu üstlendiği amaçla; yapılan ve yapacağımız çalışmalardaki ortak gayemiz tarım sektörüne minimum maliyetlerle kaliteli ve yüksek verimli tarımsal ürünlerin ülke ekonomisine kazandırılmasıdır.

E-BÜLTEN ABONE OLUN
Top