Image

Hakkımızda

TETA Tohum; 2001 yılında Ziraat Yüksek Mühendisi Hacı BOZOK tarafından Kahramanmaraş ilinde kurulmuştur. Özellikle domates, biber, hıyar, patlıcan, kavun, kabak ve karpuz gibi hibrit sebze tohumlarının ıslahı üzerinde AR-GE faaliyetleri yürüten, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilen “Tohum Islahçı Kuruluş Belgesi’ne” sahip yerli bir firmadır. 2011 yılında Özel Sektör Tarımsal Araştırma Kuruluşu unvanını almıştır.

Kadrosunda bulunan Uzman Ziraat Mühendisleri ile kaliteli ve yüksek verimli sebze tohumlarının üretimini yaparak, kapalı (sera) ve açık alanlarda üretim yapan çiftçilerimize hizmet sunmak ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Dünyada tarım sektörüyle uğraşan diğer yabancı firmalarla da işbirliği halinde olan yenilikçi ve rekabetçi özellikli firmamız, farklı fikir ve uygulamaları çiftçimizin beğenisine sunmakta, Üniversiteler ve Araştırma Kuruluşları ile yeni çeşitlerin geliştirilmesi konusunda ortak çalışmalar yürütmektedir.

Vizyonumuz

AR-GE çalışmalarımızda yeni teknolojileri kullanarak yerli hibrit sebze tohumlarında kalite ve verimliliği artırmak, çiftçilerimiz ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamak, ülkemizin önde gelen sebze tohumculuk kuruluşları arasında yer almak.

0
Ürün Çeşidi
0
Üretim Alanı
0
Proje
0
Proje

Misyonumuz

Dürüstlük, Güvenilirlik, Yenilikçilik, Kalite ve Müşteri Memnuniyetini ön planda tutarak hibrit sebze tohumculuğu sektöründe örnek ıslah firmalarından birisi olmak.

Ürettiğimiz kaliteli ve yüksek verimli yerli tohumlarla ülke tarımına değer katmak.

Kapalı (sera) ve açık alanlarda üretim yapan çiftçilerimize hizmet sunmak ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmak.